[ ]

Specjalna strefa dyskusji – G2 in Space na Forum G2

Podczas IV edycji Forum G2, przygotowaliśmy specjalną strefę dyskusji „G2 in Space”, która jest bezpośrednią kontynuacją międzynarodowej strefy specjalnej „EEC in Space” z poprzedniej edycji naszego wydarzenia.

G2 in Space to specjalna strefa tematyczna, skupiająca najważniejsze organizacje i firmy z Polski i zagranicy, które działają aktywnie w branży sektora kosmicznego. Proponowane tematy tegorocznej edycji to min.:

 

GRANICE GALKTYKI
Od górnictwa kosmicznego po łączność satelitarną, od nowych stacji kosmicznych po zaawansowaną obserwację Ziemi, sektor kosmiczny coraz bardziej przesuwa granice technologii. Jakie nowe możliwości wniosą te postępy do społeczeństwa i jak będzie wyglądał sektor pod koniec tej dekady?

 

REWOLUCJA DANYCH O ZIEMI
Każdego dnia świat produkuje ponad 100 terabajtów danych z obserwacji Ziemi. Ilość i różnorodność zbiorów danych, a także szybkość i prawdziwość, z jaką dane są odbierane, zmienią sposób, w jaki analizujemy informacje, ustalamy zasady i podejmujemy decyzje. Jakie są obiecujące możliwości i partnerstwa w zakresie wykorzystania danych do analizowania klimatu i podejmowania działań?

 

ASTROPOLITYKA I WALKA O KOSMOS
W obecnych czasach, centra systemów dowodzenia i komunikacji są kluczowe w prowadzeniu wojny, dlatego przestrzeń kosmiczna stała się strategicznym miejscem dla nowoczesnych działań wojennych na Ziemi. Osoby i organizacje, które posiadają dostęp do technologii kosmicznych, zdobywają przewagę. Dziś orbity Ziemi są coraz częściej wykorzystywane jako rynek, dzięki szybko postępującej rewolucji informacyjnej, co pozwala na generowanie dużych dochodów. Niektórzy uważają, że informacja jest dzisiejszym odpowiednikiem ropy naftowej. Jakie szanse w tym kosmicznym wyścigu mamy jako kraj i organizacje?

 

PROGRAM POLSKIEGO KOSMONAUTY*
Po raz drugi w historii Polak ma szansę polecieć w kosmos. Jakie są wyzwa- nia i cele stawiane przed rezerwowym astronautą ESA w oczekiwaniu na przydział do misji kosmicznej? Jak polski przemysł kosmiczny może wspie- rać i zyskać na programie polskiego kosmonauty?

*Wystąpienie w formie G2 TALKS – (15 minutowe jednoosobowe wystąpienie w formie TED + 10 minutowa możliwość zadawania pytań z publiczności).

 

Partnerzy strefy G2 in Space