Roman Rewald

Członek Rady Programowej
Prezes Centrum Mediacji, Konfederacja Lewiatan

Informacje

Roman Rewald posiada wykształcenie prawnicze polskie i amerykańskie, jest adwokatem amerykańskim (Stan Michigan, USA), a w Polsce jest wpisany na listę prawników zagranicznych przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Po uzyskaniu uprawnień adwokackich w Stanach Zjednoczonych przez osiem lat praktykował prawo w Detroit. W 1991 roku wrócił do Polski, gdzie doradzał Bankowi Światowemu w zakresie zagadnień prawnych związanych z finansowaniem budownictwa mieszkaniowego w Polsce, a także Ministrowi Finansów w zakresie prywatyzacji systemu bankowego. Współpracę z warszawskim biurem kancelarii Weil, Gotshal & Manges rozpoczął w 1992 roku, a od 1999 roku jest partnerem kancelarii. Doradza w sprawach korporacyjnych oraz w kwestiach dotyczących energetyki i nieruchomości. Ma ponadto duże doświadczenie w zakresie zagranicznych spółek joint venture, transakcji nabycia nieruchomości, bankowości oraz transakcji fuzji i przejęć. Stoi na czele komitetu Pro Bono warszawskiego biura Weil.

Od lutego 2013 r. jest Prezesem Centrum Mediacji działającego przy Konfederacji Lewiatan. Jest także wpisany na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan.

W latach 2004-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce a obecnie jest członkiem Rady Dyrektorów tej instytucji. Regularnie prowadzi wykłady i wygłasza odczyty na konferencjach poświęconych problematyce inwestycji zagranicznych w Polsce.

W 2014 roku został uhonorowany Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski Polonia Restituta, jednym z najwyższych polskich państwowych odznaczeń cywilnych, za wybitne zasługi we wspieraniu transformacji ustrojowej w Polsce.