Mariusz Król

Członek Rady Programowej
Wolf Group

Informacje

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na arenie międzynarodowej jako koordynator projektu i projektant. Jego historia z projektowaniem zaczęła się w niemieckim automotive, gdzie zdobył nieocenione doświadczenie z zakresu technologii, produkcji oraz projektowania zespołów mechanicznych. Kolejnym krokiem była praca w Dziale Badania i Rozwoju branży audio i audio automotive, która zakończyła się uzyskaniem patentu międzynarodowego dla firmy Bang&Olufsen. Praca w Duńskiej firmie nauczyła go abstrakcyjnego myślenia, zarządzania międzynarodowym teamem oraz zaszczepiła w nim technologię druku 3D.

Po zakończeniu studiów odbył 6 miesięczną praktykę w Polskiej firmie zajmującej się obróbką tworzyw sztucznych. Po zakończeniu stażu otworzył z ojcem firmę zajmującą się nowymi technologiami. Wolf Project Studio istnieje od marca 2014 roku . Od samego początku firma zajmowała się innowacyjnymi technologiami oraz projektowaniem rozwiązań i maszyn do technologii produkcyjnej. Obecnie Wolf posiada swoje osobne marki produktów. Wolfix – produkcja filamentów, Wolfino – drukarki 3D, Wolfer – urządzenia CNC oraz Wolf Project i Wolf Design odpowiedzialne za prototypowanie i projektowanie.

Największą dumą firmy jest niszowy druk wielkogabarytowy, w którym firma ma duże osiągnięcia – posiada swoje autorskie rozwiązania, które pozwalają osiągać nie tylko duże obiekty drukowane ale także optymalizować czas wydruku, przy zachowaniu wysokiej jakości.