Jakub Paluch

Członek Rady Programowej
Adwokat, wiceprzewodniczący Sekcji Sportów Elektronicznych przy KIGEiT

Adwokat, wiceprzewodniczący Sekcji Sportów Elektronicznych przy Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji. Sekcji, która połączyła większość konkurencyjnych podmiotów w ramach jednego ryku. Pionier esportu w Polsce. Od 2000 r. zarządzał drużynami które kilkukrotnie zdobywały Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, tworzył ligi oraz turnieje. Odpowiadał za jeden z pierwszych na świecie związków profesjonalnych drużyn esportowych. Propagował esport na wielu wydarzeniach w Polsce jako prelegent oraz wykładowca. Doradzał przedstawicielom władzy ustawodawczej oraz wykonawczej.

Skończył prawo i złożył adwokacki egzamin zawodowy z wynikiem pozytywnym. Założyciel Kancelarii Adwokackiej Kadron. Przez blisko 12 lat na rynku Inteligentnych Technologii współtworzył wiele firm i projektów. Odpowiadał za komunikację pomiędzy pracownikami firm, akcje promocyjne i marketingowe, kontakt z grupami docelowymi produktów, negocjacje, sprzedaż, tworzył marki od podstaw. Odpowiada za działania kreatywne oraz strategie startupów. Projektuje modele biznesowe dla nowych pomysłów.

Ponad siedem lat aktywnie był trenerem biznesu. Specjalizuje się w doskonaleniu kompetencji handlowych i negocjacjach pracowników działów sprzedaży i obsługi klienta. Przygotowywał zespoły negocjacyjne. Wykładowca na Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu oraz Akademi Wychowania Fizycznego w Katowicach.